Panasonic TX-65HX600B 65 inch TV Screen Flight Case
The Ultimate Screen Case
Made in Britain
View Corporate Video
Superior Features
Designed for a Panasonic TX-65HX600B Screen
We have designed this plasma case to be the best value on the market, large latches for longer life and stronger hold, heavy duty 30mm aluminium edging makes the construction ultra strong, UK rubber wheels with a high load rating and protective internal foam.
- 9.5mm Birch Plywood
- Heavy Duty Hardware
- 4 x Large Heavy Duty Latches
- 8 x Recessed Flip Handles
- 100mm Castors, 2 Braked